Dorpavní soutěž mladých cyklistů Hustopeče

V letošním ročníku oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů pořádané již pravidelně v Hustopečích na krásném dopravním hřišti, reprezentovalo naši školu družstvo, které soutěžilo v 1. kategorii, ve složení Elen Foretníková a Kryštof Káčer z 5. A a Vendula Vymazalová a Edwin Štromajer z 5. B.
Na tuto soutěž se všichni čtyři svědomitě připravovali, protože museli prokázat nejen praktické dovednosti v jízdě zručnosti a jízdě na dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu, ale také vědomosti z oblasti zdravovědy, práce s mapou a součástí soutěže byl také test teoretických znalostí.
Soutěže se zúčastnilo celkem 18 družstev v obou kategoriích, t.j. 9 družstev
v „naší“ 1. kategorii. Nálada při soutěži byla výborná, organizace celé akce perfektně zajištěná, občerstvení skvělé. Celou soutěž si naše čtveřice náležitě užívala.
S velkým napětím jsme po absolvování všech disciplín všichni očekávali vyhlašování výsledků.
Velmi jsme si oddechli, když jsme nebyli mezi školami, které nepostupují do dalšího, okresního, kola. Velký kámen nám spadl ze srdce, když jsme zjistili, že jsme neobsadili ani neoblíbené „bramborové“ 4. místo. To už se na našich tvářích objevil spokojený úsměv. Skoro nás ale vyděsilo, že nás nečetli ani na 3. ani na 2. místě. Už jsme si začali myslet, že na nás porota zapomněla. Potom jsme ale nemohli uvěřit vlastním uším – „1. místo obsadilo družstvo ze Základní školy Klobouky u Brna a postupuje do okresního kola této soutěže, které se letos koná 19. 5. 2016 v Mikulově.“ Nastala obrovská radost a úleva. Takové umístění jsme vůbec neočekávali. Byli jsme nadšení! To chce pořádnou oslavu! No a jak jinak, než v příjemné nedaleké cukrárně výbornou zmrzlinou.

Děkuji našim čtyřem soutěžícím za výbornou reprezentaci naší školy a současně také Martinu Hájkovi a Julii Urbanové, kteří byli náhradníky pro případ, že by se některý ze soutěžících nemohl z nějakých důvodů soutěže zúčastnit a přípravě věnovali také spoustu času a energie.

Jana Petrášová