Ptáčkové naši bráškové

Žáci 3. A spolu se svou paní učitelkou a paní asistentkou od prosince loňského roku pracují na projektu „Ptáčkové naši bráškové“. Projekt je zaměřený na ochranu ptáků v okolí školy a na péči o ně. Děti nacházely v okolí školy spoustu ptáků uhynulých kvůli jejich nárazu do velkých oken školy. V hodinách prvouky nastalo zjišťování proč se tomu tak děje. A tak vznikl plán na záchranu opeřenců. S pomocí maminek jsme vyrobili drobné výrobky a na adventním jarmarku je prodávali na klobouckém náměstí. Za vydělané peníze jsme nakoupili UV nálepky a v průběhu ledna je lepili na okna školy. Polepili jsme celkem 70 oken, což bylo přes tři sta nálepek.
Naše péče o ptáčky však pokračovala dál. Vyráběli jsme krmítka z drátků a z keramiky a do nich dobroty z loje a semínek. Všechno jsme si společně užili. Nejlepší bylo rozmísťování krmítek v okolí školní budovy, nevadilo nám ani velmi chladné počasí. Silnější než zima byl pocit, že jsme tvořili pro dobrou věc.
Se svým projektem jsme se přihlásili do celostátní soutěže Srdce s láskou darované, kde nás na stránkách www.srdceslaskou.cz můžete podpořit svým hlasem.
My budeme samozřejmě ve své pomoci ptáčkům pokračovat. Budeme vyrábět pítka, aby měli ptáci v horkých dnech kde doplňovat vodu, a současně přemýšlíme, kde sehnat finance na další UV nálepky, protože oken k polepení zbývá ještě hodně.

za třídu: Mgr. Dagmar Urbanová (třídní učitelka 3. A)

video