Hra se stíny, 4. A

Stín je místo, tmavá oblast, kam nedopadá téměř žádné světlo. Stín je za každým neprůhledným tělesem, na které dopadá zpředu světlo.

A se stínem si pohráli žáci ze 4. A. a využili k tomu lednové „zubaté“ sluníčko nebo pouliční osvětlení. Nafotili svůj stín a sdíleli ho s ostatními. Poté si vyzkoušeli, že i v on line výuce lze soutěžit. A věřte, nebylo vůbec jednoduché uhodnout, komu jednotlivé stíny patří.  

Na stín má totiž vliv nejen druh osvětlení, ale také jeho intenzita. Také záleží na tom, kde postava vůči zdroji světla stojí. To totiž potom nepromítne přesnou kopii postavy a různě ji změní. Často i legračně.

Děti se touto aktivitou nejen pobavily, a také se něco nového dozvěděly. A to bylo cílem hry se stíny.

text: Dagmar Urbanová

foto: Markéta Rýzlerová, Natálie Krupková, Saša Blachowicz, Nyah Jones, Iva Černá a Dagmar Urbanová