V Anthroposu

Šesťáci se vypravili na exkurzi do naprosto unikátních prostor Anthroposu Moravského zemského muzea , aby se více seznámili s nejstarší historií lidstva, vzniku a vývoji člověka i počátkům umění a kultury.

Skvělý průvodce návštěvníky nejprve seznámil s historií a vznikem samotného Pavilonu Anthroposu, s objevitelem známé Věstonické Venuše i jeskyní Moravského krasu a potom se zaměřil na prohlídku prostor s cennými exponáty. Svůj poutavý komentář prokládal otázkami přímo na žáky, čímž zvýšil jejich zájem a také šikovně udržel jejich pozornost.

A co se nejvíce líbilo? Určitě mamut s mládětem v životní velikosti, mamutí zuby, či hrob „Brněnského šamana“ s šamanskými atributy a unikátní „Šamanovou loutkou“ nebo trojrozměrné rekonstrukce člověka v reálných velikostech.

Dopoledne v Anthroposu uteklo jako voda a šesťáky už  čekal jen přesun do centra Brna, malá zastávka na „baštu“ ve Vaňkovce a hurá domů, zase o něco chytřejší!

Text a foto Ivana Kozmanová