Stověžatá Praha s bílou polevou

Jako dortíky vypadaly střechy domů při pohledu z hradní vyhlídky. Prahu v adventním čase, 8. prosince, přijeli obdivovat žáci 5. A a 7. B. Už sama jízda vlakem byla pro mnohé z nás svátkem. A co teprve naše hlavní město, které mnozí navštívili poprvé ve svém životě! Monumentální socha sv. Václava na koni, pietní místo Jana Palach a Jana Zajíce, proslulý balkon Melantrichu a skvosty starého historického města: Orloj, Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí, ale i Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad s ohromující katedrálou sv. Víta, to vše nás přivádělo k úžasu a k zamyšlení nad českou tradicí, českými kořeny, slavnými předky. Odměnou za naše brzké vstávání a celodenní špacírování nám byl pohled z věže kostela Maty Boží před Týnem. Nejen adventní pozlátko v podobě rozsvíceného stromu a zářících stánků, ale i mír a klid, který se rozprostíral všude kolem. Ještě zasytit bříška a hurá domů. Naše zlatá Praho, zase někdy na viděnou!

Dagmar Hrádková a Myslimír Odstrčil