Soutěž „Kloboucká pětka“ vybojovali žáci z 5.A

Soutěž „Kloboucká pětka“ vybojovali žáci z 5.A

Jak dobře známe Evropu? Letošní téma tradiční regionální soutěže pro páté ročníky, do které se přihlásili žáci z šesti okolních škol proběhla 13. 2. v aule místního gymnázia. Studenti Městského víceletého gymnázia spolu se svými učiteli připravili řadu obtížných úkolů pro tříčlenné týmy. Doplnit slepou mapu, poznat v „odkrývačce“ známou osobnost nebo odpovědět za minutu a půl na 15 záludných otázek. To vše čekalo naše statečné soutěžící.

Z osmi týmů se probojovalo do finále družstvo z Brumovic, z Krumvíře a z Klobouk třída 5.A. Ještě nikdy v historii této soutěže se nestalo, aby všechna tři družstva skončila se stejným počtem bodů. Proto musel rozhodnout poslední vědomostní úkol. Nejlépe se s ním vypořádal Filip Ondrůj z naší 5. A a vybojoval tak poslední bod k celkovému vítězství. Velká gratulace a poděkování patří i jeho dvěma kolegům, Elle Effenbergerové a Matyáši Ondrůjovi. Článek a fotky si můžete přečíst a prohlédnout na následujícím odkaze.

https://www.gymklob.cz/aktuality/kloboucka-petka-2024

Dagmar Hrádková

Foto: Helena Effenbergerová