Fotbalový turnaj

V pátek po konci vyučování pospíchají žáci obvykle rychle ze školy domů. Pátek 30. 9. 2016 tomu tak nebylo. Školní klub pořádal pro druhý stupeň základní školy turnaj v kopané. Přestože slunečné počasí lákalo spíše na poklidnou procházku, některé třídy nezahálely a vytvořily fotbalová mužstva. Na hřišti za školou, kde zápasy proběhly, se nakonec sešly týmy tři. Šesté ročníky spojily své síly a vyzvaly starší spolužáky v jednom týmu, za který z 6. A nastoupil Alex Lazók, Vanessa Pilátová, Ondřej Huták, David Adam, Stanislav Burýšek a z 6. B Luboš Dostál, Petr Kakáč a Patrik Žáček. Sedmou třídu reprezentovali Tomáš Bravenec, Petr Boháč, Petr Bálka, Karel Zeman a Radek Knápek. Za 9. A nastoupili Martin Lazók, Patrik Novák, David Šeda, David Hrnčíř a Marek Lízal. Osmá třída bohužel svůj start na turnaji na poslední chvíli zrušila, přesto diváci ze školního klubu i jednotlivých tříd mohli vidět zajímavé zápasy plné soubojů i nasazení všech hráčů. Mladší hráči srdnatě bojovali se staršími, i když nakonec věkový rozdíl ve hře týmů byl znát.
V turnaji zvítězilo družstvo deváté třídy, druhá skončila sedmá třída a třetí místo patřilo šestému ročníku. Všichni účastníci byli zaslouženě odměněni cenami, které připravila paní učitelka Mgr. Šárka Foretníková. Hráči dostali různé sladkosti, diplom a medaili příslušného kovu.
Radost z vítězství potěší každého, ale nejdůležitější není výhra, ale to, že se hráči i diváci u fotbalu pobavili a dobře si zasportovali.

Sportu zdar, fotbalu zvlášť!

Text: Jiří Šerhák
Foto: Šárka Foretníková