Němčičky (leden 2009)

V lednu jsem jel se školou lyžovat do Němčiček. První den jsem se nemohl dočkat, až mě skončí vyučování. Když zazvonilo, běžel jsem se obléknout. Před školou čekal autobus. Naložili jsme do něj lyže. Pak jsme se všichni usadili, aby nás paní učitelka mohla spočítat. Nikdo nechyběl. Na svahu jsme se rozdělili na dvě skupiny a začali jsem sjíždět ze svahu dolů. To byla jízda! Druhý den mi to šlo jako po másle. Jezdili jsme ve dvojici a někdy jsme spadli. ale byla to legrace. Třetí den nás čekaly závody. Jezdili jsme mezi tyčkami slalom.Umístil jsem se na osmém místě. Dostali jsme sladkou odměnu a ti nejlepší získali diplom. Lyžování se mi moc líbilo a budu na něj dlouho vzpomínat.

Michal Hroudný 2.A

Lyžařský výcvik v Němčičkách

Každoročně pořádá Základní škola v Kloboukách u Brna pro pátý až sedmý ročník třídenní lyžařský výcvik. Žáci se učí základům lyžování a po kurzu jsou schopní sjet kopec v Němčičkách. Ti nejzdatnější jedou pomocí lyžařského vleku na kopec a pod dohledem zkušeného instruktora
pilují své dovednosti. Nejvíce péčevěnují instruktoři nejméně zdatným lyžařům, kterým připravili jezdící pás. Potkáte se tam i s dětmi, kteří lyžují lépe než mluví. Zázemí v Němčičkách je nové, lyžaři si zde můžou zapůjčit lyžařskou výstroj, v bufetu se ohřejí a nasvačí. Poslední den se závodí a i přes mokrý sníh se nikdo nevzdal a všichni dojeli až do konce.

Šárka Pavlasová 8.B