Plavba kapitána Zdravsona

Pobytový program projektu Zdravě a bezpečně

Jednoho březnového dne jsme obdrželi naléhavou zprávu:

Provolání k lidem této země
Blahobyt a štěstí naší země jsou ohroženy. Povolávám všechny silné a statečné a hledám mezi nimi ty nejsilnější a nejstatečnější!
Podle zjištění mnou pověřených ministrů netrpí nikdo v naší zemi hladem ani jinou nouzí.
Ba naopak, lidé vydělávají tolik peněz, že kromě jídla mohou nakupovat i dostatek jiných věcí, a to dokonce i těch, které příliš nepotřebují. Mohlo by se tedy zdát, že já jako panovník této země, mohu být nad míru spokojen.
V dalším zkoumání ale ministři došli také ke zjištění, že se povážlivě zhoršuje zdraví našeho
obyvatelstva. Lidé jsou víc a víc nemocní, a to nejen dospělí, ale také děti! A co je nejhorší, nejde jen o takové obyčejné nemoci, které lze vyléčit v krátkém čase, ale také o nemoci závažnější a dlouhodobější. Opravdu se obávám o osud naší země! Co je to za zemi, kde děti neběhají venku a není slyšet jejich radostný smích! A pokud dospělí budou víc a víc nemocní, a nebudou moci pracovat, co bude s naším blahobytem, co s naším spokojeným životem v dostatku?
Pověřil jsem ministry, aby neprodleně našli vhodné řešení a zařídili, aby se lidé hned
uzdravili! Zatím se jim to ale vůbec nedaří. Jsem zklamán. Nezbývá mi tedy nic jiného, než vyslat námořnickou výpravu do jiných zemí, aby se pokusila najít účinné řešení tam.
Úkolem jsem pověřil kapitána Zdravsona a nyní hledám jeho novou posádku. Vyplouvá se
za několik dní, z přístaviště Domašov.
Máš-li sílu a odvahu, neváhej a připoj se, Tvá země čeká na uzdravení!

Vladislav Starostlivý, panovník
vlastní rukou

…a tak jsme se na týden stali odvážnými námořníky. Každý den jsme navštívili ostrov, kde jsme se seznámili s místními obyvateli. Díky nim jsme se dověděli mnoho informací o zdravém životním stylu. Získané informace jsme využili při plnění úkolů a za odměnu jsme obdrželi část mapy a tajemné šifry. Misi jsme splnili a s posádkou jsme se rozloučili slavnostní, vlastnoručně připravenou večeří. A k tomu jsme si stačili užít plno legrace, zábavy, her…

Děti ze 4. A, B