Školní košt vína v Kloboukách u Brna

Základní škola v Kloboukách u Brna uspořádala v neděli 26. dubna 2009 Školní košt vína. Celá akce proběhla ve školní jídelně, kde bylo pro návštěvníky připraveno k posouzení 572 vzorků kvalitních vín, z nichž 367 bylo bílých a 205 vín červených. Vzorky vín byly shromážděné ze 43 okolních obcí, takže návštěvníci mohli ochutnat vína z Lanžhota, Podivína, Rohatce či Mutěnic, Nikolčic, Březí, Pouzdřan a dalších obcí blízkých i vzdálenějších.
Nedělnímu koštu předcházelo hodnocení, které proběhlo v pátek 24. dubna 2009 . Bílá vína hodnotilo 12 komisí, červená vína 7 komisí. Některá vína nebyla na žádost vystavovatelů bodována. Z hodnocení komisí byl připraven tištěný průvodce vystavených vín včetně bodového ohodnocení, který obdrželo více než 120 platících návštěvníků nedělního Školního koštu.
K dobré pohodě přispěla cimbálová muzika Primáš a jistě i výborné občerstvení, které pro účastníky připravily kuchařky ve školní kuchyni. Na další košt v kloboucké základní škole se můžeme těšit za dva roky a věřím, že bude stejně zdařilá jako ta letošní.

Text, foto: Dana Bobková