Skvělý úspěch klobouckých recitátorů

Dne 22. 5. se v prostorách boleradického divadla konal 7. ročník dramatické a recitační soutěže O boleradický džbánek. Tématem letošního ročníku byl Pohádkový svět. Naše škola na tuto regionální přehlídku vyslala dva zástupce – vítěze školního kola ve své kategorii: Adélu Škrabkovou z 6. A a Jakuba Zelinku ze 7. A. Oba jmenovaní svým věkem spadají do IV. kategorie, určené žákům 6. – 9. tříd ZŠ.
Tato soutěž je známá tím, že oceňuje zejména děti, které se při recitaci projevují výrazně dramaticky. Proto naši reprezentanti neponechali nic náhodě a pilně nacvičovali. Adéla si vybrala humornou parodii na Polednici od Jiřího Suchého a Kubova volba padla na úryvek ze scénáře k známé Svěrákově pohádce Lotrando a Zubejda, kde Jakub bravurně ztvárnil postavu pana Lustiga, obchodníka s českou bižuterií. Nutno dodat, že mu při tom zdárně sekundoval jeho spolužák Kuba Věchet.
Nejdříve nás naši recitátoři svými výkony bavili v hodinách českého jazyka. Poté si změřili síly ve školním kole recitační soutěže, kde svým přednesem strhli porotu i početné publikum a zvítězili. Až konečně stanuli na opravdových prknech, co znamenají svět – v boleradickém divadle. Adéla výhružně hřímala hlasem Polednice, což doprovodila i výraznými gesty. Kuba alias pan Lustig nás přesvědčoval o kvalitách slavné české „bižu“, jejíž přednosti „ti lupiči nebyli štont pochopit!“ Oba naši umělci ze sebe vydali maximum! A zabodovali!
Odborná herecká porota ocenila výkon Adély Škrabkové krásným 3. místem. No a Kuba Zelinka své konkurenty naprosto „převálcoval“ a domů do Klobouk přivezl fantastické prvenství!
Po samotné soutěži si ještě naši hrdinové vychutnali příjemnou atmosféru místního divadla i školy a plni dojmů vyrazili k domovu!
Oběma soutěžícím gratulujeme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci naší základní školy!

Text: Adéla Fialová
Foto: Iveta Lejsková