Čtvrťáci vystavovali knížky svých předků

Třída 4. A začátkem října uspořádala pro své spolužáky výstavku dětských knížek svých rodičů a prarodičů a tím se zapojila do celostátní soutěže Celé Česko čte dětem.  

Sešly se jim zde opravdu nádherné a cenné exponáty. Nejstarší knížku Vzpomínky, vydanou v roce 1893, přinesl Beník Bořil.

Knížky čtvrťáci rozdělili do několika sekcí.

– knížky opravdu hodně staré

– knížky vydané mezi lety 1940 – 1950, 1950 – 1960, 1960 – 1970

– učebnice

– knihy, kde se nám sešlo více jejich vydání

Největší počet vydání se nám sešlo u Malého Bobše, celkem čtyři. Hned za ním byla tři vydání Čapkovy Dášeňky, Karafiátových Broučků a Říhova Letadélka Káně. Ti, kdo knihy prohlíželi pečlivě, zde jistě objevili také tři dětské knížky v polštině, které nám zapůjčila maminka našeho Saši Blachowicze.

Výstavku během tří dnů navštívilo celkem 247 žáků, kteří měli možnost odpovědět na tři soutěžní otázky. Správně odpovědělo 100 žáků, kteří postoupili do slosování o plakáty, záložky a rozvrhy hodin, které třída objednala u organizátorů celostátní akce.

Poděkování patří rodičům žáků 4. A, kteří poslali po svých dětech knížky svého dětství a památné knížky po svých rodičích. Děkujeme také p. uč. K. Foretníkové a paní zástupkyni Janě Petrášové, které nám přispěly plnou náručí nádherných knih. Moc si toho vážíme, protože bez zapůjčených knih by žádná výstavka nebyla.

Mgr. Dagmar Urbanová (tř. učitelka)