Z činnosti pěstitelství – chovatelství

Letos máme prvním rokem úplně nový předmět  PĚSTITELSTVÍ – CHOVATELSTVÍ.

Od září jsme začali shromažďovat semena a plody stromů, abychom si mohli vypěstovat každý svůj semenáček. Třeba se zadaří a jednou budeme moci hrdě ukázat potomkům: „Podívej, tento strom jsem vypěstoval a zasadil, když jsem chodil do šesté třídy ZŠ.“

Celý říjen jsme se věnovali zpracovávání produktů, které nám nezištně nabízí příroda. Vařili jsme povidla, sirupy z bylin, masti…. Pozvali jsme na návštěvu děti z družiny. Vypadaly, že jim chutnalo.

Přijďte se sami přesvědčit na náš první ročník vánočního jarmarku v týdnu od 14.12.2020.

Nejvíc se ale těšíme na chov jak domácích mazlíčků, tak hospodářských zvířat. Škoda, že nám covidová situace zatím nedovolí zajet se na nějakou opravdovou farmu podívat.

Nemůžeme se dočkat samostatné chovatelské učebny, kde bychom mohli sami zjistit, jak náročné je starat se o různé druhy hmyzu, plazů, ryb, zajícovců a hlodavců. Podívejte se na naši činnost ve fotografii: