Podzimní práce na muzejní zahradě, 4. A

V listopadu zasype každou zahradu, ve které rostou listnaté stromy, spadané listí. Aby se trávě pod stromy ulevilo a velké množství listí nehnilo, je třeba ho shrabat. Jinak tomu není ani v zahradě a na dvorku v muzeu v Krumvíři. Na pomoc sem přispěchaly děti ze 4. A. Krumvířské muzeum vždy rádi navštěvují. Prohlíží si jeho exponáty, učí se zde nebo si hrají na zahradě. Jedno léto v něm dokonce strávily krásný týden na třídním táboře.

A tak se 2. prosince šestnáct čtvrťáků s paní učitelkou i asistentkou vydali do muzea. Ale tentokrát na návštěvu pracovní. Vyzbrojeni hráběmi, nůžkami a košťaty krásně dvůr i zahradu zazimovali. Zvládli nejen shrabat a napytlovat všechno listí, a že ho tam bylo, ale i ostříhat odkvetlé kateřinky. Těch je na muzejních záhoncích také plno a zdobí muzejní zahradu žlutě celý podzim. Odměnou pro školáky byl horký čaj, cukrovíčko od tety Lidy a samozřejmě vědomí, že na muzeu si mohou nejen hrát, bavit se a tvořit, ale když je třeba, tak přidat také ruku k dílu.

text a foto Dagmar Urbanová