Vánoční úniková hra, 4. A

Únikové hry jsou teď mezi mládeží hodně populární. A rády je mají i žáci 4. A. V době distanční výuky si jich vyzkoušeli už několik. Děti se musely dostat ze sklepa, z půdy, z lesa i z rybníka. Ale poslední předvánoční školní den bylo jejich úkolem dostat se ze zamčené třídy.

Žáci, rozděleni do čtyř skupin, museli k získání klíče od třídy vyřešit spoustu úkolů. Podávali důkaz o tom, že znají české vánoční zvyky a tradice a také že ví něco o oslavách Vánoc i v jiných zemích.

Za každý vyřešený úkol získal tým jednu část číselného kódu. Pětimístný kód byl zárukou otevření dveří.

Nebylo to zrovna jednoduché, dva z týmů se opravdu pořádně zapotily. Ale nakonec, k velké slávě, se všem únik ze třídy podařil. Vánoční „únikovka“ byla příjemným zpestřením vánoční besídky naší třídy.

text a foto: Dagmar Urbanová