Keramická tvorba v době rotační a po ní

S nástupem doby covidové a posléze rotační, byla ve škole zrušena většina kroužků, keramický kroužek nevyjímaje. Hranaté balíky hlíny ve skladu čekaly, až jejich obsahu dají šikovné ruce ten správný tvar.

A tak jsem se rozhodla nabídnout hlínu ke tvoření třídám do výtvarné výchovy. Setkala jsem se s přijetím, někdy snad i nadšením, a v březnu jsme se do toho pomalu, ale jistě, pustili.

Z hlíny se podařilo dětem během tří vyučovacích hodin vytvořit a po „přežahu“ i naglazovat ptáčky, kočičky, pejsky, misky a další výrobky. Raritou byly keramické nástěnné hodiny. Ze zbytku materiálu si děti mohly vyrobit něco podle vlastní fantazie.

Teď nás již čeká poslední přežah a glazování.

Třetí ročník se zapojil samostatně pod vedením paní Ing. Kateřiny Foretníkové se stromy z válečků.

Akce se podle mého názoru vydařila. Některé děti zvládly milým dárečkem potěšit i maminky při příležitosti  Dne matek.

V každé třídě jsou tvůrčí, inspirující a nápadité osobnosti. Chválím všechny zapojené žáky a děkuji všem třídním učitelkám za spolupráci.

Mgr. Iva Černá, vedoucí keramického kroužku

Autoři foto: třídní učitelky, Iva Černá.