Dýňování

Blíží se podzim a s ním je spojené ve školní družině tradiční dýňování. Bohužel ani letos nám situace nedovolila, abychom si toto odpoledne užili společně s dětmi a jejich rodiči. Přesto připravily vychovatelky ze ŠD pro žáky program, kdy si děti vytvořily týmy a pustily se do práce. Počasí nám přálo a celé odpoledne svítilo sluníčko. Nejprve si připravily návrh, jak by měla jejich dýně vypadat, poté si šly nasbírat podzimní plody, kterými svá díla dozdobily, a pak nastala nejdůležitější fáze, kdy bylo nutné dýně správně vyřezat. Byla připravena také dílnička, kde si děti měly možnost vybarvit omalovánky s podzimní tématikou. Děti z prvního oddělení upekly pro své kamarády čtyři druhy muffinků, které všem moc chutnaly. Nakonec byli všichni za svou píli po zásluze odměněni. Děti dostaly na památku medaile a sladkou odměnu. Velké poděkování patří rodičům, kteří nám věnovali dýně. A jak se nám díla povedla? Můžete se přijít podívat ke škole, kde jsou díla vystavena, nebo se podívejte do naší fotogalerie. Těšíme se moc na další společné akce.

kolektiv vychovatelek ŠD