Projektový den – Josef Lada

V úterý 9. 11. si třída 2. B naplánovala projektový den na téma Josef Lada. Děti byly seznámeny s tímto spisovatelem a hlavně ilustrátorem dětských knížek. Na velmi pěkný úvod a přiblížení doby jsme pozvali režiséra a ochotnického herce pana Merlíčka z Klobouk, který dětem povyprávěl, jak trávil dětství on a jaké knihy četl jako malý kluk. Nejenže nám vyprávěl o svém životě, ale také nám přečetl úryvek z knihy O Mikešovi. Poté děti měly samostatné a skupinové úkoly. Poskládaly Ladův obrázek, vytvořily krásné plakáty a nakonec si zahrály na ilustrátory. Během celého dne jsme měli ve třídě plno krásných knížek, obrázků, pohlednic od J. Lady. Další den jsme projekt představili svým spolužákům z 2. a 3. třídy.

Poděkování rodičům za zapůjčené knihy a panu Merlíčkovi za úžasné dopoledne.

třídní učitel Mgr. Vendula Ivičičová

asistent pedagoga Lenka Hlavoňová