BEZOBRATLÍ V LESE A NA LOUCE

Bádání po bezobratlých v ekosystémech les a louka jsme pojali opravdu zodpovědně. Vybavili jsme se atlasem hmyzu, který jsme si vyrobili v hodinách výtvarné výchovy, lupami a síťkami. Naplánovali jsme trasu Morkůvky – Bořetice rozhledna a mohli jsme vyrazit. Už po cestě morkůvským lesem jsme prozkoumali stavbu těla velkého množství různých brouků, motýlů, kobylek, blanokřídlých i pavouků.

Nakonec ani nevadilo, že jsme kvůli chystaným automobilovým závodům museli změnit cíl trasy a sejít do Kobylí.  Cesta byla o něco kratší, a tak jsme měli více času zbavit se veškerého kapesného a osvěžit se nanuky i chlazenými nápoji.

(Nezapomněli jsme ani na ekosystém rybníka, který je také součástí učiva 4. ročníku. Ten jsme prozkoumali o týden později v botanické a sladkovodní expozici Živá voda v Modré.)

 M. Pučálková, Z. Richtrová