Závody ve šplhu na tyči

V pondělí 20. 2. odpoledne se v tělocvičně naší školy sešli nejlepší sportovci z řad 1.stupně, aby změřili své síly se svými kamarády ve šplhu na tyči. Malých sportovců se sešlo opravdu hodně, a ani o diváky z řad spolužáků a učitelů nebyla nouze. 

Každá třída mohla vybrat do závodů maximálně 3 nejlepší závodníky, což byl někdy pro učitele tělesné výchovy nelehký úkol. Každý ročník měl svoji vlastní kategorii. Žáci 1. a 2. ročníků šplhali pouze po druhou červenou značku na kovové tyči, starší žáci (3. – 5. ročník) až nahoru. Všem závodníkům se měřil čas.

První tři nejrychlejší sportovci byli odměněni medailemi a diplomy. Ale protože všichni soutěžící předvedli skvělé výkony, všichni, kdo se závodů aktivně zúčastnili, dostali nakonec sladkou odměnu, a sklidili zasloužený potlesk diváků.

Mgr. Jitka Ponzerová, Mgr. Martina Pučálková