První pomoc v ŠD

Ve školní družině se pořád něco děje. V pátek za námi přišla paní Moučková, která je zdravotní sestra. Děti se dozvěděly, jaká nebezpečí na ně číhají, co všechno se jim může stát a jak by měly správně v krizových situacích reagovat. Zopakovaly si důležitá telefonní čísla, naučily se podat první pomoc, paní Moučková ukázala, jak správně ošetřit různá poranění a nakonec jsme si vyzkoušeli oživit člověka na figuríně. Zjistili jsme, že to není vůbec jednoduché a že se máme ještě co učit. Beseda byla velmi zajímavá a poučná a určitě jsme se s paní Moučkovou neviděli naposledy.

Vychovatelky ŠD