Sportovní den

Jako každý rok, tak i v tom letošním, jsme na naší škole uspořádali sportovní den pro 2. stupeň. Volba padla na uspořádání turnaje smíšených družstev v Brännballu. Brännball je kolektivní pálkovací hra velmi podobná softballu nebo baseballu. Pochází ze Švédska a v překladu znamená: „spálený míč“. 

V úterý 27. 6. po vlně úmorných veder nám počasí přálo. Sluníčko se schovalo za mraky, teplota nepřesáhla 20 stupňů, pofukoval příjemný větřík. V 8.00hod. po společném nástupu jsme rozehráli turnaj na dvou nalajnovaných hřištích.

V první kategorii mladších na sebe narazili 6. a 7. ročníky. Druhou kategorii tvořili žáci 8. a 9. ročníků. Hrálo se systémem každý s každým.  Nakonec se však vítězem může stát jen jeden. Kategorii mladších vyhrálo družstvo 7. A třídy a kategorii starších družstvo 9. A třídy.

Doufáme, že si turnaj všichni užili a na závěr Coubertinovské heslo: ,, Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“