Vánoční pečení 6. A

Šesťáci využili školní kuchyňku k pečení vánočního cukroví. Rozdělili se na tři skupinky a každá si vybrala podle chuti jeden až dva druhy cukroví. Důležitá byla domluva, kdo donese jaké suroviny , vykrajovátka nebo pečicí papír.

A mohlo se začít. Zpracovat těsto, vyválet, vykrájet vybrané tvary, či vytvarovat rohlíčky a šup do trouby. Po upečení a zchladnutí následovala ještě tvořivá činnost- zdobení polevou, čokoládou nebo posypkou.

Dílo bylo dokonáno a teď už zbylo jen to nejlepší. Ochutnávání a hodnocení upečeného  a pěkně nazdobeného cukroví. Všichni si pochvalovali společně strávený předvánoční čas v kuchyňce a těšili se, jak doma maminkám pomůžou s pečením, které si ve škole vyzkoušeli.

                                                                                                                                                            Mgr. Ivana Kozmanová