Soutěž finanční gramotnost

Naše škola se zapojila do 12. ročníku největší tuzemské soutěže ve finanční gramotnosti.  Nejdříve soutěžili jako jednotlivci a do okresního kola postupují dva týmy – jeden za I. kategorii ( 1. stupeň) a jeden za II. kategorii ( 2. stupeň). Soutěž Finanční gramotnost každoročně připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) a s podporou ministerstev školství a financí. Hlavním partnerem je letos poprvé Nadace České spořitelny.

Na 1. stupni byli výsledky následující:

1. místo Jáchym Vrána a Omar Gabriel Ben Ouirane
  2. místo David Hejl a Stella Friedrichová
  3. Patrik Šebesta a Filip Lorenc
  4. Lucie Chovancová a Anežka Krupicová
  5. David Vognárek
  6. David Mitchels

reprezentovat naši školu v okresním kole budou Jáchym Vrána, Omar Gabriel Ben Ouirane, David Hejl  a náhradníce Stella Friedrichová

Na 2. stupni byla účast větší.

Nejlépe se umístili tito:

1. Robin Ryšavý
  2. Vít Všianský a Eliška Jerglová
  3. Kvido Verešprej
  4. Dominik Novák, Tomáš Palupa, Eva Krajčírová, Markéta Rýzlerová
  5. Simona Zelinková, Vanda Valíčková a Eliška Lorencová
  6. Matouš Pažebřuch

Dále se účastnili: Maxim Svoboda, Tomáš Ryšavý, Tereza Šibíčková, Šarlota Šebestová, Adéla Krupicová, Šimon Bobek,

Matěj Tyl, Pavla Hutáková, Dominik Kováč, Kateřina Braunová, Eliška Tesařová, Jakub Marek, Aneta Viktorínová, Śtěpán Hrnčíř, Eliška Pažebřuchová, Karolína Vojtěšková, Samuel Puček.

Reprezentovat naši školu bude následující tým:

Robin Ryšavý, Kvido Verešprej, Dominik Novák a náhradník Vít Všianský

Okresní kolo proběhne

Okresní kolo proběhne do 25.1.2023.

Mgr. Marcela Procházková