Kosmické dobrodružství aneb Výstava Space Mission

Ve středu 24. dubna se vydala 5.B na největší výstavu kosmonautiky v Evropě – Space Mission, která žákům nabídla neuvěřitelný pohled do dějin vesmírných misí. K vidění tu byly originály amerických a sovětských skafandrů, motory raket, kosmické lodě i prototypy lunárních vozidel. Žáci se mohli projít obrovskými průchozími modely raketoplánu a orbitální stanice. Nejvíce však děti bavila virtuální realita – průlet galaxiemi. Někteří odvážlivci si vyzkoušeli i gyroskop a zažili tak astronautský výcvik, který jim poskytl pocity podobné stavu beztíže na vlastní kůži.

Tyto inspirativní momenty nám nejen otevřely oči pro krásy vesmíru, ale také posílily naši vášeň pro vědu a objevování. Bylo to nezapomenutelné dobrodružství, které nás naplnilo nadšením a novými poznatky.

Šárka Mašová